O nás

Ten dům si nás získal, sotva jsme poprvé překročili práh. Plný zvláštního hřejivého tepla, dávno zapomenutých příběhů i příslibů do budoucna. Věděli jsme, že si zaslouží víc než být jen dalším z řady obchodů. Že ho chceme proměnit v místo, kde se budou setkávat lidé, kde uslyšíte dětský smích a zapomenete na všechny své starosti. A tak jsme se pustili do dlouhé, 5 let trvající rekonstrukce. Výsledkem je kreativní studio Art & Ceramic, otevřené v srpnu roku 2017.

Proč právě malování na keramiku? Protože nás samotné keramika nesmírně baví. A protože je to činnost, kterou zvládne bez nadsázky úplně každý. Třeba i dvouletý neposeda, když mu maličko pomůžete. Stejně jako to zvládají děti ze speciální základní školy v Ostrově, které k nám pravidelně zveme na dílničky. Svou vlastní soukromou dílničku si u nás např. v rámci narozeninové oslavy nebo firemní akce můžete uspořádat i vy. Naše prostory jsou přizpůsobené pro max. 15 lidí, k dispozici jsou toalety, umývárna a samozřejmě i zkušený personál, který vám rád se vším pomůže.

A jak to u nás vlastně probíhá? Malovat budete na biskvit, bílou neglazovanou keramiku. Na výběr máte talířky, hrnečky, vázy, andílky i celou řadu zvířátek – třeba i dinosaura nebo jednorožce. Pak už jen stačí vybrat barevné glazury, štětce a další pomůcky jako razítka nebo šablony… a místečko u stolu. Není se čeho bát, kdykoliv vám rádi poradíme a vysvětlíme vše potřebné. A pokud vám dojde inspirace, můžete zalistovat v našich katalozích. Hotový výrobek vám vypálíme v profesionální peci a pak už u nás bude jen čekat na vyzvednutí.

 
Podporujeme. (A také děkujeme. Za každou chvilku, kterou s dětmi můžeme strávit.)

Základní škola Ostrov, příspěvková organizace – dříve Základní škola praktická a základní škola speciální.

 

 

Zobrazit fotogalerii »